Czym jest wapno nawozowe?

Wapno jest pierwiastkiem, który wpływa na odczyn gleby, dlatego produkty bazujące na nim powszechnie stosuje się do odkwaszania ziemi. Na rynku znajdziemy różne rodzaje preparatów tego typu. Wapna tlenkowe przynoszą szybszy rezultat niż węglanowe, jednak jednocześnie niszczą żyjące w glebie mikroorganizmy. Co więcej, ich nieprawidłowe stosowanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Choć wapna węglanowe działają powoli, nie wykazują tak dużego wpływu na mikroorganizmy, a efekt zastosowania produktu utrzymuje się przez długi czas. Choć preparat najczęściej wykorzystuje się w celu regulacji odczynu gleby, posiada on szereg innych właściwości, takich jak obniżanie ryzyka występowania niektórych chorób roślin czy ułatwianie im przyswajania składników mineralnych. Co więcej, dobrze sprawdza się w przypadku upraw ekologicznych.

Wapno nawozowe - dlaczego warto?

Dbałość o zapewnienie roślinom odpowiedniego odczynu gleby jest szczególnie żywotną kwestią. Zakwaszone podłoże skutkuje bowiem zahamowaniem ich wzrostu i rozwoju, a także niską objętością oraz jakością plonów. Zbyt kwaśny odczyn gleby powoduje, że roślinom trudno jest przyswajać niezbędne składniki pokarmowe, a w niej samej zachodzą zmiany biologiczne, które są niezwykle niekorzystne dla upraw. Tym samym sytuacja ta powoduje liczne straty dla rolnika - zwłaszcza finansowe. Z powyższych względów warto postawić na sprawdzone, dobrej jakości wapno nawozowe od ŚGP INDUSTRIA. Stanowi ono idealną przeciwwagę dla nawozów azotowych, przyczyniających się do przyspieszania procesu zakwaszania gleby. Produkt ten nieustannie zdobywa uznanie kolejnych użytkowników, którzy doceniają jego skuteczność i korzyści w obszarze gleby obserwowane w dłuższej perspektywie.

Wapno nawozowe - cena

Wapno nawozowe od ŚGP INDUSTRIA posiada liczne zalety, które nie wykluczają się z przystępną, atrakcyjną ceną. Ta również odpowiada za popularność produktu i zaufanie, którym jest obdarzany. Warto podkreślić, że jakość preparatu potwierdzają pozytywne opinie Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa z Puław. Ponadto ten aspekt jest regularnie kontrolowany przez laboratorium zakładowe oraz Stację Chemiczno Rolniczą w Kielcach. Zastosowanie wapna nawozowego wspomnianego producenta pozwala ograniczyć straty i zmaksymalizować zyski dzięki możliwości zapewnienia roślinom optymalnych warunków do wzrostu.